موارد ممنوعیت خواستگاری و نامزدی

خواستگاری و نامزدی

در زمان پدربزرگ و مادربزرگ شما, زمانی که پشت لب پسر سبز میشد و کاری برای امرار معاش پیدا میکرد, مادر و پدر خانواده به دنبال دختری مناسب برای پسرشان میگشتند و بعد از این که دختری را میپسندیدند به داماد آینده اطلاع میدادند و بعد از بله گرفتن از خانواده دختر, زمان عقد و عروسی تعیین میکردند, جالب اینجاست که خیلی از عروس داماد ها حتی تا سر سفره عقد هم همدیگر را نمیدیدند.

مدت ها از این سبک ازدواج ها میگذرد و کمتر کسی به این شیوه ازدواج میکند. البته که همچنان رسم خواستگاری انجام میشود اما کمتر عروس و دامادی را میتوان یافت که تا سر سفره عقد همدیگر را ندیده باشند. بیشتر مواقع پسر قبل از مراسم خواستگاری همسر آینده خود را میبیند و بعد از جلسه ای با حضور اقوام درجه یک در خانه ی عروس برگزار میشود و در جلسه بعدی خواستگاری انجام میشود. البته در بعضی مواقع هم مراسم خواستگاری فقط به منظور آشنایی خانواده هاست زیرا عروس و داماد آینده, قبلا تصمیم خود را گرفته اند و اگر خانواده ها نیز موافق باشند برای مراسم عروسی و عقد برنامه ریزی میشود.

تعریفی از یک رسم رایج
رسم خواستگاری به هر شکلی که صورت گیرد, با هدف درخواست ازدواج مرد از زن برای تشکیل خانواده و زندگی مشترک است. خواستگاری در هر جای دنیا آداب و رسوم خاص خود را دارد و ایران نیز مراسم خواستگاری خاص خود را دارد, معمولا درخواست ازدواج و خواستگاری از طرف مرد مطرح میشود و در صورتی به ازدواج منتهی میشود که هم مرد و هم زن, موافق زندگی مشترک و تشکیل خانواده با هم باشند. برای داشتن زندگی مشترک پایدار, موفق و مستحکم, لازم است که قبل از انتخاب شریک زندگی به موارد زیادی توجه داشت و بررسی کرد تا بتوان انتخاب آگاهانه ای انجام داد.
قبل از ازدواج بهتر است دختر و پسر درباره مشخصات کسی که قرار است یه عمر با هم زندگی کنند به خوبی فکر کنند. همچنین بهتر است هم شان باشند و به تناسب از لحاظ سنی, فرهنگی, اقتصادی, اعتقادی و تحصیلی فکر کنند. بهترین روش برای دوری از اشتباه, استفاده از تجریبات پدر و مادر ها و بزرگان فامیل عروس و داماد است.

محدودیت های خواستگاری
برای پیشنهاد ازدواج و خواستگاری از بعضی خانم ها محدودیت های قانونی وجود دارد که قبل از مطرح کردن خواستگاری باید به آن توجه داشت. براساس قانون 1034 "هر زنی راکه خالی از موانع نکاح باشد, میتوان خواستگاری کرد." باتوجه به این قانون خواستگاری از برخی زنان مجاز نیست. به طور مثال یکی از این محدودیت ها خواستگاری از زنانی که ازدواج با آنها حرام است, مانند کسانی که مرد به آنها محرم است مانند خاله, عمه. خواستگاری از خواهر همسر فعلی نیز حرام است مگر اینکه مرد از همسر فعلی خود جدا شود. همچنین از زنی که تازه طلاق گرفته است هم تا سه ماه نباید خواستگاری کرد.

آیا خواستگاری تعهد آور است
خیر, خواستگاری هیچ تعهدی ندارد و تا زمانی دختر و پسر به عقد هم در نیامده اند, میتوانند منصرف بشوند و طرف مقابل نمیتواند دیگری را مجبور به ازدواج کند.

نامزدی
بعد از مراسم خواستگاری, در صورتی که دختر با پیشنهاد ازدواج پسر موافق باشد, اصطلاحا با هم نامزد میشوند و درواقع دو طرف بیان میکنندکه میخواهند ازدواج کنند و تشکیل خانواده بدهند. در نامزدی هیچ سندی تنظیم نمیشود.

هدیه نامزدی
معمولا در مراسم نامزدی هدیه هایی بین طرفین رد و بدل میشود, اگر به هر دلیلی طرفین از ازدواج منصرف شوند باید هدایا را به هم پس بدهند.

 

 

موانع فکری ازدواج موفق

ازدواج

دیدگاه های غلط درباره ازدواج:

در ازدواج شانس یک بار به سراغ هر کس میاد

اعتقاد به این باور سبب می شود فرد در فرآیند تصمیم گیری، تحت فشار درونی شانس قرار گیرد؛ زیرا داشتن چنین باوری، همواره این احساس را در فرد ایجاد می کند که اگر قرار باشد، شانس فقط یک بار در خانه ی آدم را بزند، مبادا با ردکردن پیشنهاد ازدواجفرد مورد نظر، شانس ازدواج را برای همیشه از دست بدهم. ترس و اجتناب حاصل از اعتقاد به این باور، سبب می شود فرد عجولانه به موردی که شناخت کافی از وی ندارد پاسخ گوید؛ زیرا نگران است مبادا این مورد را از دست بدهد و مورد مناسبی سر راهش قرار نگیرد . این دختران می توانند به خود بگویند که «شانس نه یک بار، بلکه چند بار در خانه را می زند؛ پس عجله نکنیم و به خود فرصت دهیم.»

مرد رویاهای من سوار بر اسب سفید می آید

تصور تعدادی از دختران درباره ازدواج بسیار رویایی و دست نیافتنی است. این افراد یا دچار بهانه گیری و سخت گیری زیاد در مرحله خواستگاری میشوند و با این تفکر ، موردهای خوبی را برای ازدواج از دست میدهند یا وقتی ازدواج میکنند، دچار یاس و سرخوردگی میشوند، چرا که متوجه میشوند فاصله رویا با واقعیت بسیار زیاد است.

بسیاری از زوجین انتظار دارند که تمام اوقات همسرشان با آنها سپری شود، با هم خرید بروند، با هم منزل پدر و مادر همسرشان بروند و بدون همراهی با یکدیگر هیچ کار یا اقدامی انجام ندهند و در واقع رضایت از زندگی زناشویی را تنها با یکدیگر بودن جستجو می کنند، ولی همانگونه که قبلا گفته شد بسیاری از رضایت های زندگی در خارج از موقعیت خانواده حاصل می شود.

پس از ازدواج هرگز برگشتی وجود ندارد

این باور قالبی در دختران جوان امروزی کم تر شایع است و در صورت وجود چنین پیش فرضی، بسیار اندک است؛ اما بسیاری از والدین در شهرها و روستاهای کشورمان هم به این نگرش قالبی پای بندند که اگر دختری را با چادر سفید به خانه ی بخت فرستادند، باید به هر روشی با موقعیت دشوار زندگی کنار آید و تنها مرگ می تواند او و شوهرش را جدا کند. اعتقاد به این باور نادرست، در بسیاری از مواقع باعث می شود عروس در یک خانواده ی نابه سامان، تنها راه نجات خود را خودکشی، فرار از خانه، خودسوزی و… بداند. حتی ازدواج با دختری که در خانواده ای با این تفکر غلط رشد کرده، عملی چالش برانگیز است؛ چنین دختری ممکن است از ازدواج هراس داشته باشد و پس از ازدواج به دلیل فقدان حمایت خانوادگی، نقش منفعل و سلطه پذیری داشته باشد و به آزار و بدرفتاری همسرش تن دهد.

اگر شوهرم زیبا باشد، کم تر قابل اعتماد است

این باور غلط نیز در بین دختران جاافتاده است که افراد زیبا وفادار نیستند. چنین چیزی به ترس و اجتناب از افراد جذاب می انجامد. به علاوه سبب می شود فرد بیش از اندازه به یک فرض سطحی بچسبد که اگر با فردی معمولی ازدواج کنم، زندگی ام دوام خواهد داشت. در صورتی که عوامل تداوم و پایداری زندگی زناشویی، نه یک عامل، بلکه چندین عامل است. از طرفی قضاوت کلی درباره ی دیگران، اغلب به نتایج نادرستی منجر می شود. چه بسا افرادی که زیبا نیستند و به معیارهای اخلاقی نیز پای بند نیستند و به همسرشان خیانت می کنند و چه بسا کسانی که بسیار زیبا هستند و به معیارهای اخلاقی پای بندند؛ بنابراین، قضاوت و نتیجه گیری براساس یک ملاک، نوعی نتیجه گیری سطحی و شتاب زده است.

باید کامل ترین فرد را برای ازدواج در نظر بگیرم

بسیاری از دختران بر این باورند تا وقتی مرد کاملی را برای ازدواج نیافته اند، نباید به ازدواج تن دهند. چنین طرز فکر کمال گرایانه ای، می تواند مشکلات فراوانی را برای آنان ایجاد کند. همه ی ما در دنیای احتمالات و تصادفات زندگی می کنیم. میل به حقیقت کامل، به بالارفتن بیش از اندازه ی انتظارات منفی و در درازمدت فشار روانی می انجامد. دخترانی که این طرز فکر را رشد داده اند، اغلب درگیر روابط کوتاه مدت می شوند؛ به این معنا که به جای شناخت همه جانبه ی فرد مقابل، آن ها را با معیارهای غیرمنطقی خود ارزیابی می کنند. غلط بودن این عقیده زمانی آشکارتر می شود که فرد مقابل، پس از ازدواج، دیگر آن فرد کامل نیست و ویژگی های واقعی وی مشخص می شود. هنگامی که چنین دخترانی به دنبال فردی بی عیب و نقص می گردند، بسیاری از فرصت های طلایی را برای ازدواج از دست می دهند؛ زیرا با چنین پیش فرضی، تفکر کافی را برای ارزیابی صحیح طرف مقابل نمی کنند و با شتاب زدگی یک ویژگی منفی را برای دادن پاسخ منفی، پیدا می کنند. در حالی که این دختران باید بدانند اساساً فلسفه ی ازدواج، شروعی با حداقل معیارهای لازم و کوشش برای دست یابی به حداکثرهای ایده آل است.

عشق و علاقه بعد از ازدواج به وجود می آید

برخی از دختران بر این باور غلط تکیه می کنند که علاقه قبل از ازدواج بی معنی است و عشق و علاقه باید پس از ازدواج به وجود آید. می توان گفت عشق (توأم با شیفتگی و علاقه ی شدید) قبل از ازدواج می تواند تا اندازه ای چالش برانگیز باشد، در حالی که علاقه مند شدن به کسی قبل از ازدواج مانعی ایجاد نمی کند. چه بسا دخترانی که به مردی علاقه مند هستند؛ اما علی رغم علاقه به دیگری، از توانایی قضاوت صحیح برخوردارند؛ یعنی طرف مقابل را با امتیازها و ضعف هایش در نظر می گیرند. در خوش بینانه ترین حالت، علاقه ی قبل از ازدواج به گذشت، همراهی و انعطاف پذیری می انجامد و می تواند روند یک ازدواج معقول و شادمان را تسریع کند و در بدبینانه ترین حالت، علاقه ممکن است مشابه عشق، مانع دیدن واقعیت های موجود شود و به تحریف شناختی بینجامد .

باید مرد آرزوهایم با من متفاوت باشد

برخی از دختران، شخصی را برای زندگی زناشویی در نظر می گیرند که ویژگی های شخصیتی اش کاملاً متناقض و متفاوت با وی باشد. این طرز فکر به این نتیجه ی منفی منجر می شود که تلاش می کنند به جای یافتن شباهت ها در پی تضادها باشند؛ برای مثال، شخص معتقد است چون خود فردی درون گراست، پس باید به دنبال فردی برون گرا باشد. این مسئله در درازمدت به تعارض و نارضایتی از زندگی زناشویی می انجامد. تنها به این دلیل ساده که دنیای دو طرف فاصله ای طولانی از هم دارد و فرد برون گرا، نیازهای فرد درون گرا را درک نمی کند.

حتمأ افرادی را دیده اید که به دلیل ظاهر فیزیکی با یکدیگر ازدواج کرده اند و بعد از ماه عسل دریافته اند که غیر از ظاهر فیزیکی، در جنبه های دیگر با هم تناسب ندارند، یک ارتباط جنسی خوب جزو مهمی از رضایت ازدواج است اما لزومأ باعث جلوگیری و رفع مشکلات موجود در سایر جنبه ها نمی شود.

در هرحال، اگر جوانان انتظارهایی غیرمنطقی (که در تضاد با واقعیت هستند و افراد را از دست یابی به اهداف اساسی ازدواج بازمی دارد)، در مورد انتخاب همسر داشته باشند، بیش تر احتمال دارد دچار تردید، شکست و ناکامی در موقعیت پس از ازدواج شوند. در صورتی که اگر با شناخت کافی و با آگاهی کامل در مورد پدیده ی ازدواج و عوامل موفقیت آن بیندیشند، انتظارهای واقع بینانه از چالش های ازدواج خواهند داشت و این موضوع باعث می شود، در آینده تعارضات زندگی را به صورت منطقی و مناسب حل کنند و بر سر باورهای اعتقادی با یک دیگر توافق و نقش برابری را در روابط با همسرشان داشته باشند. درست است که نمی توان ازدواج را به طور کامل تضمین کرد؛ اما باید فاکتورهایی را که با موفقیت و عدم موفقیت در زندگی مشترک و ازدواج همراه است، تا حد امکان شناخت. بهتر است حتی برای یک بار هم شده به زندگی تان و انتظاری که از آینده ی ازدواج تان دارید، نگاه کنید و با دلایل منطقی تر در این مورد تصمیم بگیرید.

منابع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه، کتاب “دیروز، من امروز، ما”

نکات مهم ماه عسل عروس و داماد

ماه عسل

ماه عسل، سفری است که از آن به عنوان خاطره انگیزترین سفر زندگی مشترک نام برده می شود؛ پس قطعا باید دارای خصوصیات منحصر به فرد و ویژه ای باشد تا در تمام طول زندگی در ذهن زوج جاودانه گردد.
برای داشتن چنین سفر رویایی و ویژه ای دانستن چند نکته و رعایت چند اصل حائز اهمیت است.
اگرچه این نکات در نگاه اول ساده و پیش پا افتاده به نظر می رسند اما رعایت آنها می تواند لحظه های شاد، مفرح و در عین حال ماندگاری را برای شما رقم بزند.


قدم اول: انتخاب مقصد برای ماه عسل
شهر یا کشوری که قصد سفر به آنجا را دارید؛ باید چند فاکتور مهم و اساسی را دارا داشته باشد.
بستگی به فصلی که قصد انجام مسافرت را دارید، انتخاب شهر هم می تواند متغیر باشد.
در وهله ی اول چیزی که باید مد نظر داشت این است که مقصد باید دلخواه هر دو طرف باشد تا انتظار ثبت لحظه های خوشی از آن را داشته باشیم.
شهری را انتخاب کنید که یا قبلا به آنجا سفر کرده اید و حلاوت و شیرینی آن هنوز در کام شما باقی است، یا شهری که همیشه در ذهن تان رویای سفر به آنجا را می پروراندید.
چنین مقصدی می توان در شکل گیری یک رویای دو نفره به کمک شما بیاید.
به آب و هوای شهر مورد نظر توجه کنید. مکان های دیدنی و گردشگری مقصد را رصد کنید و با شناخت کامل وارد آن مکان شوید.
درباره ی سوغاتی های شهر مورد نظر تحقیق کنید.
چون انتخاب سوغاتی مناسب می تواند یک سورپرایز ویژه برای شریک زندگی تان باشد.
مراکز خرید یک جاذبه ی مهم و ویژه برای خانم هاست. شناسایی بهترین مراکز خرید را حتما در لیست خود بگنجانید تا به عنوان یک مرد ایده آل جلوه کنید!


قدم دوم: انتخاب وسیله ی سفر ماه عسل
همچنان که در بخش نخست اشاره ، تعیین نحوه ی مسافرت حائز اهمیت است.
اگر قصد سفر هوایی دارید باید در موعد مشخص بلیت رزرو کنید تا به مشکل برنخورید.
برای سفرهای خارجی، انتخاب تور مطمئن که دارای سابقه ی درخشانی در ارائه ی خدمات گردشگری است؛ بسیار اهمیت دارد.
چون در این سفر شما به عنوان یک قهرمان باید تمام نکات را پیش بینی کرده و یک سفر بی نقص را برای شریک زندگی تان بسازید.
انتخاب خودروی مطمئن و رسیدگی فنی به آن، از نکاتی است که اغلب فراموش می شود.
ولی آرامش سفر زمینی بستگی زیادی به وسیله ی سفر دارد. با رعایت نکات ضروری می توانید این شرایط مساعد را برای خود فراهم کنید.
اگر قصد سفر زمینی و با خودروی شخصی را دارید؛ مسیر جاده ها و نقشه ی راه را با دقت مطالعه کنید و سعی کنید زیباترین مسیر را برگزینید.
به همراه داشتن یک نقشه ی گردشگری، راه حل مناسبی است.


قدم سوم: زمان ماه عسل
اگر برای سفر ماه عسل نیاز به گرفتن مرخصی از مافوق خود را دارید، حتما در خوش بینانه ترین حالت ممکن، تعداد روزهای مرخصی را تعیین کنید و پیش بینی کارهای ضروری را قبل از آغاز سفر انجام دهید و با فراغ بال سفر خود را شروع کنید.
چون نداشتن آرامش از جانب محیط کار می تواند لحظه های خوش ماه عسل را به مخاطره بیندازد.
در طول ماه عسل تلفن های کاری را پاسخ ندهید و بدون استرس و فشار عصبی از تجربه ی لحظه های ناب لذت ببرید.
هر نوع مشکل کاری می تواند در روزهای آتی حل و فصل شود.
برای مواقع ضروری یک جایگزین تعیین کنید تا به مشکل جدی برنخورید.


قدم چهارم: آغاز سفر ماه عسل
برای بسیاری از زوج ها ماه عسل اولین سفر مشترک به حساب می آید.
از این رو برای ساختن یک فضای رمانتیک و به یاد ماندنی فرصت مغتنمی است.
بسیاری از افراد در طول سفر ماه عسل به شناخت کامل تری از طرف مقابل دست پیدا میکنند، عادت های روزمره ی او را می شناسند و تا حدودی با خلق و خوی عادی و دور از تعارفات اولیه ی او آشنا می شوند.
بنابراین باید سعی کنید در طول سفر در نگاه نخست یک هم سفر خوب برای همسرتان باشید تا او از بودن در کنار شما احساس آرامش و امنیت کند و در قدم دوم ویژگی های مثبت خود را بروز دهید تا او از انتخاب شما به عنوان شریک زندگی، احساس رضایت کند.


قدم پنجم: پیش بینی و مدیریت هزینه های ماه سفر
شروع ماه عسل پس از پشت سر گذاشتن مراسم عروسی، قطعا به بودجه ی مالی ویژه ای نیاز دارد.
اما نباید توقع داشته باشیم که حتما تمام آرزوها و رویاهای ما، برای تجربه یک سفر لوکس و بی نظیر در ماه عسل رقم بخورد.
داشتن آرامش و لذت بردن از حضور یکدیگر می تواند خوشی یک ماه عسل را تضمین کند.
برای اینکه بعد از پایان سفر تلخی های مشکلات مالی دامن گیر زندگی نوپای ما نشود، بهتر است جلوی خرج های اضافی و بیهوده گرفته شود.
این سفر قرار نیست نقطه ی پایان تمام تجربه های شیرین باشد.
میتوان برای داشتن یک ماه عسل رویایی خیلی ساده تر برنامه ریزی کرد و در عین حال لذت برد.


قدم ششم: رمانتیک باشید در ماه عسل
در هر سن و سال و در هر شرایطی که ازدواج کرده باشید داشتن لحظه های خاص و دو نفره می تواند مهر و محبت شما را افزایش دهد.
تا می توانید در این سفر چند روزه نقش یک زوج رمانتیک و عاشق پیشه را برای شریک زندگی تان ایفا کنید.
ساختن لحظه های عاشقانه حتی اگر خیلی انسان احساساتی نیستید می تواند این سفر را برای شما خاطره انگیز کند تا در سالهای بعدی با یادآور ی آن لبخندی گوشه ی لبهایتان بنشیند.

 

پیشنهاد های رمانتیک بودن در ماه عسل:
– قدم زدن های چند دقیقه ای در یک مسیر خاص و رویایی را حتما در برنامه های روزانه ی خود قرار دهید.

– همیشه سعی کنید در کنار میز غذا یک ایده ی خلاقانه و بکر به کار بگیرید تا همسرتان سورپرایز شود.

– بدون اطلاع او غذای مورد علاقه اش را سفارش دهید.

– در کنار غذای او یک یادداشت عاشقانه پنهان کنید تا در هنگام صرف غذا غافلگیرشود.

– موسیقی مورد علاقه اش را برای پخش در رستوران، درخواست کنید.

– او را با نگاه های عاشقانه ی خود، غافلگیر کنید.

– با همسرتان مثل یک ملکه و یک پادشاه رفتار کنید تا شکوه این سفر، برای همیشه در ذهنش جاودانه شود.

– برای خرید کردن با او هم قدم شوید و مشتاقانه همراهی اش کنید.

– از همسرتان پنهانی و غافل گیرانه عکس بگیرید و بعد از پایان سفر با نشان دادن عکس ها ذوق زده اش کنید.

– به کودک درونتان اجازه دهید فعال شود و بازیگوشی کند.

– حتی اگر در کنار همدیگر هستید با پیامک های عاشقانه همدیگر را سورپرایز کنید.


نباید های ماه عسل
انتقاد کردن از همسر به هر شکلی ممنوع است.
ما برای ساختن یک سفر به یادماندنی همراه شده ایم و نباید با غر زدن های بیهوده لحظه های شاد و عاشقانه ی خود را خراب کنیم.
برای دیگران وقت صرف کردن ممنوع است.
برای اعضای خانواده هایتان میتوانید در سفرهای بعدی هم سوغاتی تهیه کنید.
در این سفر تنها برای خود و همسرتان وقت و هزینه صرف کنید.
سعی کنید در طول سفر کمتر با گوشی های تلفن همراه و هر وسیله ی ارتباطی مشغول باشید و بیشتر وقت را برای بودن با هم صرف کنید.
البته قرار نیست تمام دقایق سفر ماه عسل نفس به نفس در کنار هم باشید.
در طول سفر حتی اگر شده چند دقیقه در روز برای خود وقت اختصاص دهید و با خود خلوت کنید.

شعر تبریک تولد

شعر تبریک تولد

شعر تبریک تولد

 

باهفت آسمون پرازگل یاس ومیخک

باصدتادریاپرازعشق واشتیاق وپولک

یه قلب عاشق بایه احساس بی قراروکوچک

فقط میخوادبهت بگه تولدت مبارک

 

 

 

تولدت مبارک،خوش اومدی ستاره

اگرچه ازراه دورهیچ فایده ای نداره

شمعها رو روشن کن وبه جام دوتاروفوت کن

نمیشه پیشت باشم فقط برام سکوت کن

تواین روزطلایی نگوکمی غم داری

بدون که دیوونه ای به نام … جون داری

 

**** شعر تولد برای دوست ****

 

امشب

شعری نخواهم نوشت

شمع را....

برای تولدت روشن میکنم

و پرهایم را طواف میدهم

بر گرد آتشی که تــــو در جانم روشن کرده یی

تکه خاکستر کوچک کافی است

تا پر سوخته حرمت پیدا کند.

جشن تولد توست

و من...

بار به دنیا می آیم و خاکستر می شوم

تا راز حضور تو را بدانم.

ققنوسم من امشب!

 “ تولــ ــ ـ ـــدت مبارک بهترینم “

 

 

 

تولدت مبارک با صد هزار تا بوسه !

عشق منی عزیزم نذار دلم بپوسه !

 

**** شعر تولد کودکانه ****

 

روزتولد توستاره هادمیدند

پرستوهای عاشق به خونشون رسیدند

روزتولدتوبخت من ازراه رسید

نیمه جونی،جون گرفت تشنه به دریارسید

تولدت مبارک

 

 

 

مهربانم !

یک جهان قاصدک ناز به راهت باشد

بوی گل ، نذر قشنگی نگاهت باشد

و خداوند شب و روز و تمام لحظات

با همه قدرت خود پشت و پناهت باشد

تولدت مبارک

 

**** شعر برای تبریک تولد ****

 

تمام آدما فدات / خوش به حال مامان و بابات

تو امروز اومدی و ما شدیم کیش و مات

تولـــــــــدتـــــــــ مبـــــــارکــــــــ

حالا برو بخواب که دیر نشه لالات !

 

 

 

باشی نباشی پیشه من تو بهترین همنفسـی

هرجای دنیـا که میــــری به ارزوهـــات بـرسی

روزه تـــولـــده توئه میـــــلاده هرچی خاطــــره

روزی که غیـره ممکنه هیچ جـــوری از یادم بره

 

**** شعر زیبا برای تولد ****

 

وقتی که پاتو گذاشتی روی این زمین خاکی

تموم گل های عالم شدن از دست تو شاکی

خدا هم هواتو داشته ، تو رو با گلا سرشته

با تو دنیای پر از درد ، واسه من مثل بهشته

روز میلادت مبارک عزیزترینم .

 

 

 

یک سبد احساس را ، با تو قسمت می کنم

در شب میلاد تو ، جان نثارت می کنم

می نشینم در برت ، با تو صحبت می کنم

داغ،لبهای تو را ، بوسه باران می کنم

 

**** شعر تولد عاشقانه ****

 

از همان روزی کـه پای تـو بــه ایـن دنیا رســـید

غصه هایم یک بـه یک از قلب و جانم پـر کشید

روز میلاد تـو دنیا یـک صدا خنــدیده بود

آسمان در مـقدمت باران گل باریده بود

 

 

 

شب میلاد تو ای دوست برای دل من

شب میلاد همه خوبی هاست . . .

تولدت مبارک

 

**** شعر تولد عاشقانه ****

 

تولدت مبارک

ای گل گلدون من

هزار سال زنده باشی

بسته به تو جون من

این هدیه تولد

پیشکش چشمای تو

نازگل زیبای من

چشام زیر پای تو

 

 

 

تو وجودت واسه من یه معجزه ست

مثل تو هیچ کجا پیدا نمیشه

روز میلاد قشنگت میمونه

توی تقویم دلم تا همیشه

تولدت مبارک

 

**** شعر تبریک تولد ****

 

روزی که تو اومدی روی زمین

یه فرشته کم شد از آسمونا

مثل گل شکفتی بین آدما

گل سرسبد بودی بین اونا

تولدت مبارک

 

 

 

یه کیک خیلی خوش طعم ، با چند تا شمع روشن

یکی به نیت تو یکی از طرف من

الهی که هزار سال همین جشنو بگیریم

به خاطر وجودت به افتخار بودن

 

**** شعر درباره تولد ****

 

امروز هوا دوباره حس قشنگی داره

نم نم عشق و مستی از آسمون میباره

تولدت مبارک ای گل گلدون من

هزار سال زنده باشی ، بسته به تو جون من

تشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب