میز نامزدی و آداب چیدن آن | برگزاری نامزدی

میز-نامزدی-برگزاری-نامزدی

دوران نامزدی بعد از توافق عروس و داماد و خانواده هایشان برای ازدواج شروع میشود و تا عروسی ادامه دارد. در واقع اگر مراسم عروسی را یک فرایند در نظر بگیریم, نامزدی آغاز جدی شدن این فرایند میباشد. یعنی رابطه خویشاوندی و رفت آمد های رسمی بین خانواده عروس و داماد شروع میشود تا خانواده ها و عروس داماد بیشتر همدیگر را بشناسند, ضمن اینکه تصمیمات مهم برای آغاز زندگی مشترک و نحوه برگزاری مراسم عروسی در این مرحله گرفته میشوند.
مراسم و برگزاری نامزدی با توجه به آداب و رسوم خانواده ها متفاوت است. بعضی خانواده ها جشن نامزدی را خیلی خودمانی و خانوادگی برگزار میکنند عده ای دیگر جشن نامزدی همتای جشن های عروسی مجلل برگزار میکنند. به هر حال جشن نامزدی برگزار میشود تا دختر و پسر به صورت رسمی کنار هم باشند تا جشن عروسی برگزار شود و عروس و داماد برای آغاز زندگی به خانه ی خود بروند. بعضی خانواده های نیز ترجیح میدهند که جشن عقدکنان را جایگزین نامزدی کنند یعنی مراسم عقد را برگزار کنند و عروس و داماد محرم شوند اما معمولا بعد از جشن عروسی به خانه مشترک خود میروند.
برگزاری جشن نامزدی با چیدن میز نامزدی, استفاده از شمع و گل و جای حلقه همراه است. اندازه میز نامزدی بستگی به جای شما دارد. اگر فضای بزرگی دارید میتوانید میز نامزدی را جلوی جایگاه عروس داماد بچینید در غیر این صورت میتوانید میزی در گوشه ای از سالن را به میز نامزدی اختصاص دهید و زمان عکس گرفتن عروس و داماد کنار میز نامزدی بروند.
اگر دوست دارید میز نامزدی جلوی صندلی های عروس و داماد باشد حتما صندلی عروس و داماد متفاوت باشد و متناسب با میز نامزدی باشد. میتوان از یک یا چند میز استفاده کرد. میز نامزدی نباید خیلی بلند باشد و بهتر است برای میز نامزدی از رومیزی سفید یا نباتی استفاده کنید.
میزنامزدی معمولا دارای انواع نقل, شیرینی, برنج, گندم, حنا است که نشانه شیرین کامی و برکت است. میتوانید از میوه های بهشتی مانند انار, انگور, سیب نیز استفاده کنید. همچنین استفاده از گل طبیعی سر سفره نامزدی زیبایی کار شما را چندین برابر میکند.
از دیگر اجزا میز نامزدی میتوان به قرآن و جای حلقه اشاره کرد. میتوانید سفره نامزدی را با شمع های زیبا, عسل, گیلاس های پایه بلند با روبان وگل تزئین کنید. بسیار خوش سلیقه گی است اگر کیک و چاقو آن, با دیزاین میز نامزدی متناسب باشند یا روی چنگال ها روبان و گل ببندید. معمولا در جشن نامزدی نقل یادبود تهیه میشود و در پایان مراسم به میهمانان هدیه داده میشود.

باغ تالار تاجتشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب