30 راه برگزاری جشن تولد جالب و فوق العاده

برگزاری جشن تولد

بچه ها عاشق جشن تولد هستند و پدر و مادر ها دوست دارند به بهترین شکل ممکن جشن تولد فرزند خود را برگزار کنند تا به خاطره ای به یاد ماندنی تبدیل شود. برای برگزاری جشن تولد خوب باید به نکات مختلفی توجه کرد که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.
بودجه جشن تولد
در بودجه جشن تولد فرزند خود به تهیه غذا, کیک, تزئینات, هدیه برای فرزند و یادگاری برای دوستان فرزندتان در در نظر بگیرید.
در برگزاری جشن تولد همیشه موارد پیشبینی نشده وجود دارند پس حتما قسمتی از بودجه خود را به این موارد اختصاص بدهید.
دعوت میهمانان جشن تولد
بسته به تعداد میهمانان جشن تولد فرزندتان, نحوه دعوت میتواند متفاوت باشد, اگر تعداد کمی میهمان دارید میتوانید آنها را تلفنی دعوت کنید اما اگر میهمانان زیاد هستند از کارت دعوت های آماده استفاده کنید.
میتوانید لیستی از همکلاسی های فرزندتان را از معلم او بگیرید تا کسی در کارت های دعوت جشن تولد جا نماند.
محل برگزاری جشن تولد
باید در مورد اینکه کجا میخواهید جشن تولد فرزند خود را برگزار کنید تصمیم بگیرید. برگزاری در رستوران مناسب است البته باید توجه داشت که مسئولیت بچه ها در رستوران با شماست و باید مواظب شیطنت های آن ها باشید. همچنین مدریت رستوران باید صبر کافی برای پذیرایی از کودکان را داشته باشد. در رستوران علاوه بر پول غذا باید هزینه سرویس رستوران را نیز پرداخت کنید. برای برگزاری جشن تولد در مدرسه یا مهد کودک کافیست با مدیریت و مربی بچه ها هماهنگ کنید و با تهیه خوراکی و غذا از میهمانان پذیرایی کنید.
اما رایج ترین شکل برگزاری جشن تولد در منزل میباشد که شما کنترل بیشتری دارید و میتوانید برای بچه ها غذای سالم و اوقات خوشی را فراهم کنید و بعد از رفتن بچه ها خانه را دوباره تمیز و مرتب کنید.
تزئین جشن تولد
با تهیه چند بادکنک و تزئینات دیگر میتوانید به راحتی تزئین جشن تولد را انجام دهید. همچنین میتوانید سلیقه بیشتری به خرج بدید و تم مخصوص جشن تولد مشخص کنید و بر اساس آن تزئینات جشن تولد را انجام دهید.
زمان جشن تولد
بهتر است زمان جشن تولد در روز تعطیل و از ساعت 12 تا 15 باشد, حتما نباید جشن تولد در تاریخ اصلی برگزار بشود.
همکاری در برگزاری جشن تولد
از همسایه و مادر دیگر بچه ها یا دوستان خود بخواهید در برگزاری جشن تولد شما را کمک کنند اگر کسی وقت نداشت یک نفر را برای چند ساعتی استخدام کنید. یک نفر را مسئول عکاسی و فیلمبرداری از جشن تولد کنید تا لحظه های به یادماندنی تولد را ثبت کند.
جایزه برای میهمانان جشن تولد
هدایای کوچکی برای میهمانان تهیه کنید و در انتهای مراسم به آنها هدیه بدهید تا همیشه به یاد جشن تولد فرزند شما باشند.
غذا جشن تولد
سعی کنید غذایی بپزید که بچه ها دوست دارند مثل ماکارانی یا سالاد الویه و حتما 2 نوع غذا داشته باشید تا اگر یکی از بچه ها غذای اصلی را دوست نداشت غذای دیگر را به او بدهید. تنقلات مختلف برای بچه ها تهیه کنید سعی کنید این تنقلات خانگی باشند مثلا به جای چیپش میتوانید خودتان سیب زمینی به شکل چیپس آماد کنید یا ذرت تازه برای بچه ها تهیه کنید. در کنار این تنقلات خانگی, کمی تنقلات دیگر مثل پفک هم قرار دهید تا تمام بچه ها راضی باشند. تنقلات در میزی قرار دهید که دسترسی آن برای تمام بچه ها آسان باشد و بدون خجالت بتوانند بردارند و بخورند.
کیک تولد
کیک تولد را میتوانید خودتان بپزید یا به قنادی ها سفارش دهید. سعی کنید شکل کیک شاد و کودکانه باشد. کودکان دوست دارند کیک هم شکل شخصیت های کارتونی داشته باشند.
نکات نهایی برگزاری جشن تولد
جشن تولد را کوتاه برگزار کنید, مدت طولانی جشن تولد میتواند خسته کننده باشد. سعی کنید جشن تولد را کوتاه و جذاب برگزار کنید.
خودتان را خسته نکنید تا بتوانید همراه فرزند خود از جشن تولد لذت ببرید.
از تزئینات و شمع کیک خطرناک دوری کنید. زیرا میهمانان اصلی شما کودکان هستند.
فرندتان را راحت بگذارید که با دوستان خود باشد و شادی کند.
قبل از آمدن میهمانان عکس بگیرید.

باغ تالار تاجتشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب