راه های شناخت نامزد قبل از عروسی

نامزد - زوج جوان - ازدواج - عروسی

هدف اصلی از دوران نامزدی شناخت کامل همسر است. متاسفانه بسیاری از ما قبل از شروع یک رابطه حتی به اندازه زمانی که میخواهیم یک جفت کفش بخریم تحقیق و سوال نمیکنیم که با این اشتباه, فرصت کشف بسیاری از خصوصیات همسر آینده مان را از دست میدهیم.

اگر میخواهید احتمال موفقیت ازدواجتان را بالا ببرید, باید بدانید که همسرتان چه شخصیتی دارد و آیا شما میتوانید با چنین شخصیتی زندگی کنید یا نه.

خیلی ها فکر میکنند دوران نامزدی فقط دوره عشق و عاشقی رومانتیک بازی است و درصدد شناخت طرف مقابل برنمی آیند. معمولا کسانی که در این دوره به شدت عاشق هستند, بعد از ازدواج به همان شدت عشقشان فروکش میکند و متوجه میشوند که واقعیت با تصورات عاشقانه آنها فرق داشته است. یکی از مهمترین ویژگی های شخصیتی که لازم است پیش از ازدواج شناخته شود "پایداری هیجانی" است. ثبات هیجانی شامل ثبات در برخی موارد میشود که مهمترین آنها اضطراب است. یعنی کسانی که ثبات هیجانی پایین دارند معمولا مضطرب هستند. این افراد معمولا بی قرار هستند و نمیتوانند تمرکز کنند و دائم فکر های منفی در سرشان تکرار میشود.

از لحاظ فیزیولوژیک افراد مضطرب دست های عرق کرده, ضربان قلب بالا و صورت قرمزی دارند.

افرادی دارای خصومت و خشم بالاتر, ثبات هیجانی پایین تری دارند. این افراد کینه ای و عصبی هستند. افراد مبتلا به افسردی این نشانه ها دارند: غمگینی, تمرکز, کم یا زیاد شدن اشتها, وزن و خواب, از دست دادن انرژی, اشکال در تصمیم گیری و فکر یا اقدام به خودکشی.

بعضی افراد نسبت به خودشان, درونشان, شخصیتشان آگاهی بیشتری دارند که این خود آگاهی از بارزترین نشانه های ثبات هیجانی است.

بعضی افراد تحریک پذیرند و زود به اتقاقات پیرامون خود واکنش نشان میدهند آنها زود تو عصبانی, مضطرب و هیجانی می شوند.

بعضی افراد برونگرا هستند و صفاتی مانند خون گرمی, اجتماعی بودن, جرات مندی و هیجان طلبی در آنها بارز است. خیلی ها فکر میکنند که برون گرایی فقط به معنی اجتماعی بودن استدر صورتی که این فقط جزئی از برون گرائی است. برون گرا ها از درون گراها هیجان طلب تر هستند و البته به راحتی به هیجان نمی آیند. برای همین ممکن است دست به کارهای خطرناکی بزنند. این افراد بیشتر به دنبال هیجان های مثبت هستند و روی هم شادتر از افراد درون گرا هستند.

اکنون با توجه موارد ذکر شده در این مطلب شما میتوانید همسرتان را از لحاظ ویژگی های شخصیتی بسنجید و سپس با ویژگی های خودتان مقایسه کنید و در نهایت انتخاب آگاهانه ای داشت باشید.

باغ تالار تاجتشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب