آداب و رسوم کیک عروسی

اگر بخواهیم به تاریخچه ی کیک عروسی بپردازیم باید به قرون وسطی در بریتانیا اشاره کنیم. کیک عروسی در آن زمان از گندم تهیه می شد. البته نه برش داده می شد و نه برش می خورد. فقط به عنوان نماد باروری عروس خانم مورد استفاده قرار می گرفت. در سال 1840 با ازدواج مله ویکتوریا و پرنس آلبرت کیکی سفید و چند طبقه وارد میدان شد و برش کیک توسط آنها تحت عنوان سمبلی از اتحادشان، شروع شد.در ادامه به آداب و رسوم کیک عروسی اشاره خواهیم کرد.

کیک عروسی


نحوه آوردن کیک عروسی به جشن
به طور کلی کیک عروسی را روی یک میز قرار می دهند و به وسیله روبان، گل و ... دیزاین آن را انجام می دهند. توسط یک چاقوی نقره ای یا براق کیک برش داده می شود. برخی از عروس و دامادها این کیک را نگه می دارند. به طور کلی برش کیک، سنتی است که برای مهمانان لحظه ای خاص و برای عکاسان فرصتی عالی به حساب می آید.
کیک عروسی چه موقع بریده می شود؟
آخرین بخش رسمی جشن، برش کیک می باشد. عروس و داماد چاقو را با یکدیگر نگه می دارند و برای عکاسان ژست می گیرند. حتما نباید کیک مستقیما سرو شود یا در کنار دسرهای دیگر روی میزها واقع شود. ولی بسیاری از مهمانانتان اشتیاق خاصی به چشیدن آن دارند.
نحوه پذیرایی کیک عروسی
پس از انجام مراسم برش کیک توسط عروس و داماد کیک را برای برش و تقسیم به جای دیگری می برند. می توانید کیک را روی میز و سایر دسرها بگذارید و یا پس از شام به همراه چای یا قهوه آن را سرو نمایید.
معنی قسمت های گوناگون کیک
در کشورهای خارج از ایران رسم بر آن است تا قسمت بالایی کیک میوه ای برای زمان نامگذاری نخستین فرزند نگه داری می شود. قسمت میانی کیک برای نخستین سالگرد عروسی و پایین ترین طبقه آن به سرو مهمانها اختصاص دارد.

کیک عروسی

باغ تالار تاجتشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب