جشن نامزدی ایده آل

برای اعلام نامزدی و آشنایی بیشتر بستگان دو طرف با هم، جشن نامزدی برگزار می شود. جشن نامزدی کاملا اختیاری می باشد و قوانین خاصی شبیه به قوانین جشن عروسی ندارد. در حقیقت مهم ترین هدف جشن عروسی، معرفی خانواده ها به همدیگر و رسمی اعلام کردن وصلت میان عروس و داماد و خوشحالی و پایکوبی است. فاصله زمانی آن پیش از جشن عقد می باشد. از یک مهمانی کوچک تا مراسمی باشکوه و مجلل قابل برگزار شدن است.
زمان برنامه ریزی برای جشن نامزدی
برای برگزاری جشن نامزدی باید در آغاز ببینید که اصلا علاقه ای به برگزاری جشن نامزدی دارید یا خیر. در ادامه ببینید که رسم و رسوم خانواده هایتان به چه صورت است.
در آغاز باید بدانید که می خواهید جشنی مجلل برگزارنمایید و یا جشنی دوستانه برگزار کنید. نخستین کار نوشتن تعداد مهمانانتان است. اگر قصد دارید مهمانان بسیاری را دعوت نمایید پیشنهاد می کنیم دو سه ماه پیش از جشن برنامه ریزی تان را انجام دهید.

جشن نامزدی ایده آل


کدام یک از خانواده ها عهده دار برگزاری جشن عروسی هستند؟
آداب و رسوم گوناگونی وجود دارد که در برخی موارد برگزاری جشن بر دوش خانواده عروس و در برخی موارد بر دوش خانواده داماد است. البته اکثر اقوام ایرانی معتقدند پذیرایی بر عهده ی خانواده عروس می باشد و خانواده داماد گل و کیک را تهیه می کنند. البته در برخی موارد خانواده عروس مکان جشن را آماده می کنند و خانواده داماد عهده دار مسئولیت پذیرایی هستند. این بین شادی و خوشحالی مهم است. تمام تصمیمات با موافقت دو طرف گرفته می شود.
آیین جشن نامزدی
نخستین اتفاق فکری بین دو گروه فکری مختلف، جشن نامزدی است. بایستی با دقت در مورد این موضوع تصمیم بگیرید. برای اینکه جشنی سراسر خاطره داشته باشید از بحث در مورد مسائل جزیی پرهیز کنید.
ست لباس عروس و داماد در جشن نامزدی
می توانید رنگ کراوات و پاپیون را با لباس عروس هماهنگ کنید. در صورتی که لباس عروس رنگی خنثی دارد، رنگ کراوات و پاپیونتان را با رنگ رژ و لاک و گل عروس ست نمایید.
دکوراسیون و تزیین جشن
پیشنهاد می کنیم اگر جشنتان خودمانی است خودتان دست به کار شوید و تزیینات جشنتان را بر عهده بگیرید. از ایده های متنوع برای دیزاین استفاده کنید. اگر هم جشنی باشکوه دارید، از یک تیم متخصص بخواهید دیزاین جشنتان را بر عهده بگیرند.
گیفت نامزدی
اهدای گیفت نامزدی چندان واجب نیست اما در صورتی که برای جشنتان گیفت هایی تهیه کنید بهتر است. این گونه مهمانانتان هر لحظه به یادتان خواهند بود. با هربار نگاه کردن به گیفت هایتان می توانید خاطره جشنتان را برای آنها زنده کنید. هم چنین می توانید براساس آنچه که دوست دارید برای آنها گیفت درست کنید.

جشن نامزدی ایده آل

باغ تالار تاجتشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب