نکات ویژه در برگزاری مراسم عروسی

برگزاری مراسم عروسی

هر عروس دامادی دوست دارند عروسی برگزار کنند که در یاد خاطره خود و میهمانان به نیکی تا مدت طولانی باقی بماند. ممکن است در مراسم عروسی شرکت کرده باشید که کسل کننده بوده است یا مراسم هایی که بسیار شاد و به یاد ماندنی بوده اند و برای همیشه در ذهنتان باقی مانده اند.

برای برگزاری جشن عروسی به یاد ماندنی باید نکاتی را رعایت کرد که در ادامه به آنها میپردازیم. اگر شما نیز به نکات توجه کنید مراسم عروسی تان به یاد ماندی خواهد شد و به خاطرات خوب خود و میهمانانتان تبدیل خواهد شد. البته برگزاری مراسم عروسی باشکوه و مجلل نیاز به صرف هزینه, وقت و برنامه ریزی دست است. باتوجه به اینکه شب عروسی یکی از مهمترین شب های زندگی تان است, بهتر است به نکات برگزاری آن که نتیجه بررسی مراسم های عروسی مختلف است توجه کنید.

رزرو تالار پذیرایی زیبا با ظرفیت مناسب

حدود شش ماه قبل از مراسمتان تالار یا باغ تالار عروسی را رزرو کنید. زیرا که اجاره تالار و باغ عروسی یکی از مهمترین قسمت های برگزاری مراسم شماست. همچنین تالار عروسی باید فضای کافی برای نشستن و فضای مناسب برای رقص و شادی میهمان ها داشته باشد. اندازه آن نه خیلی بزرگ باشد که موجب پراکندگی میهمانان باشد و نه خیلی کوچک که میهمانان اذیت شوند.

برگزاری مراسم عروسی در روز تعطیل

جشن عروسی را در پنج شنبه شب یا جمعه شب یا یک شب که فردای آن تعطیل باشد برگزار کنید. ممکن است که هزینه بیشتری داشته باشد اما ارزشش را دارد. چون در این صورت میهمانان با خیال راحت تا پاسی از شب در مراسم عروسی شما میمانند ولذت بیشتری از جشن عروسی شما میبرند.

انتخاب کترینگ و شام عروسی مناسب

مهمترین قسمت تشریفات مراسم ازدواج کترینگ و تهیه شام است. کیفیت غذا و دسرها و نوشیدنی ها باید خوب باشند. حتی اگر شده ازمخلفات منو غذا عروسی کم کنید اما کیفیت را در بالاترین حد نگه دارید. اگر می خواهید هزینه کمتری کنید مهمانان کمتری دعوت کنید اما از کیفیت غذا کم نکنید.

در صورتی که شام عروسی به صورت سلف سرویس ارئه میشود, برای هر 50 نفر مهمان یک میز شام در نظر بگیرید. چون مثلا اگر 300 میهمان داشته باشید و همه از یک میز بخواهند استفاده کنند مدت بسیار طولانی طول میکشد و مهمانان باید گروهی غذا بخورند که بسیار ناخوشایند خواهد بود.


نکات مهم در برگزاری مراسم عروسی

حضور به موقع عروس و داماد در جشن عروسی
برای خسته نشدن میهمانان و خراب نشدن جشن عروسی تان دیر به جشن عروسی خود نرسید. دیده شده که عروس و داماد زمان شام به عروسی رسیده اند و میهمانان چند ساعت روی صندلی هایشان نشسته و به موزیک گوش داده اند. این کار موجب کسل شدن میهمانان میشود همچنین فیلم برداران نمیدانند که چه چیزی را باید ثبت کنند

عروس داماد شام خود را بعد از میهمانان صرف کنند
مطمئنا شب عروسی شما بهترین شب زندگی شما خواهد بود و در آن تمام دوستان و اقوام دور و نزدیک دور هم جمع هستند. برای راضی نگه داشتن میهمانان با حوصله پذیرایی از آنها را نظارت کنید خودتان به شخصه سر هر میز حاضر شوید و ضمن قدردانی از حضور آنها, از میهمانان بپرسید که چیزی کم و کسر نداشته باشند. به این صورت آداب میزبانی را به جا آورید و بعد کنترل همه چیز به همراه همسرتان شام عروسی را صرف کنید.

باغ تالار تاجتشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب