نحوه چیدن و تزیین سفره عقد +عکس

سفره-عقد

سفره عقد آيين سنتي ايرانيان از ديرباز بوده. سفره عقد در طرحهای سنتی،  مدرن،  آینه،  کریستال،  ترمه، آكواريم ميباشد  كه استفاده از آن معمولا در برگزاری مراسم عروسی بصورت نمادين ميباشد و انتخاب سفره عقد با توجه به سليقه عروس و داماد در انواع سنتي و مدرن  و همچنين  نوع گل انتخابي صورت مي پذيرد. اگر عروس و داماد  سبك چيدمان مدرن سفره عقد را مي پسندند ميتوانند از سفره عقد آئينه و كريستال استفاده نمايند، در صورتي كه مي خواهند هزينه كمتري براي سفره عقد پرداخت نمايند مي توانند از سفره عقد حرير و پارچه استفاده نمايند. خدمات مجالس مهرویاد پیشنهاد می کند از گل آرايي آن كم نكنيد زيرا گل آرايي طراوت خاصي به سفره عقد مي دهد.

در سفره عقد 8 جز اصلي وجود دارد كه وجود آنها الزامي مي باشد اين اجزا شامل فندق ، گردو، بادام،  نان سنگك، نقل، اسپند، تخم‌مرغ و قرآن  كه گردو با توجه به اينكه درخت گردو طول عمر زيادي دارد نماد طول عمر عروس و داماد مي باشد با توجه به اينكه فندق و بادام ميوه هاي بهشتي هستند وجود آنها در سفره عقد نماد جاودانگي نسل و فرزند دار و نوه دار شدن مي باشد وجود اسپند در سفره عقد جهت دوري از چشم زخم ميباشد نقل و نبات و شيريني نماد زندگي خوب و شيرين همراه با آرامش است تخم مرغ نماد توليد مثل و نان سنگك نماد افزايش رزق و روزي مي باشد استفاده از شمعدان و آئينه در سفره عقد به جهت آن است كه عروس داماد در زمان خواندن خطبه به يكديگر نگاه كنند و دلهاي خودشان را نسبت به يكديگر صاف كنند.نان,پنیر,سبزی,گل,قند و عسل از دیگر اجزای سفره عقد می باشند.

انواع سفره عقد
سفره عقد کریستال
سفره عقد بلور
سفره عقد اینه
خنچه عقد وسط باز
سفره سیلور
سفره تمام مجسمه
سفره عقد پارچه اي
سفره عقد سنتی
چيدمان سفره عقد
چیدمان خنچه عقد داخل فضای سبز
چیدمان سفره داخل سالن

میز یادبود مراسم عروسی +عکس

میز یادبود برگزاری مراسم عروسی

میز یادبود مراسم عروسی خدمات مجالس مهرویاد معمولا جلوی در ورودی قرار می گیرد بدین منظور که دوستان و عزیزان شما دست نوشته هایی را بگذارند تا شما حتی بعد از سالها با دیدن این دست نوشته ها به یاد شب خاطره انگیز عروسی خود بیفتید و خاطرات زیبا و به یاد ماندنی آن شب رویایی برایتان زنده شود.شب برگزاری مراسم عروسی همیشه جزو بهترین و خاطره انگیزترین شب ها در کل آلبوم و تاریخ زندگی اشخاص است. تشریفات عروسی و خدمات مجالس مهرویاد ایده های بسیار جالبی برای میز یادبود دارد. خدمات مجالس مهرویاد از پیشنهادها و طرح های جدید شما عروس دامادها استقبال می کند.

میز شام برگزاری مراسم عروسی +آموزش

میز-شام-مراسم-عروسی

میز شام مراسم عروسی دارای اهمیت خاصی است چرا که غذاهای شام عروسی بر روی آن سرو شده و مدل تزئین میز شام عروس و داماد (تزئین غذای عروس و داماد) در شب عروسی بسیار به چشم می آید و مهمانان به آن توجه خاصی می کنند. حتی ممکن است خانواده ها و یا آشنایان آنها بعدا به عکس تزئین غذای عروس و فیلم های گرفته شده جهت مرور خاطرات رجوع کرده و آنها را تماشا کنند. لذا هر چه غذاها بهتر چیده شده باشند و خود میز هم از نظر اندازه، رنگ و میزان فضایی که اشغال می کند، بهتر باشد قطعا تاثیر بهتری در اجرای تشریفات و مراسم عروسی خواهد داشت. امروزه اهمیت میز شام عروسی های مجلل و درجه یک به حدی است که زوج های جوان پیش از رزرو محل برگزاری تشریفات عروسی، از موسسات ارائه دهنده این گونه خدمات، نمونه های عکس میز شام عروس و داماد را می خواهند تا از کیفیت مناسب این بخش از پذیرایی عروسی مطمئن شوند و حتی گاهی به جزئیات آن از جمله میز و صندلی و ظروف بکار رفته هم توجه می کنند.

میز شام برگزاری مراسم عروسی می تواند توسط کارکنان خدمات عروسی چیده شود. یا اگر خانواده عروس و داماد برای چیدمان میز شام عروسی طرح خاصی دارند می توانند میز شام را خودشان بچینند. اما میز شام عروسی باید دقیقا جایی قرار بگیرد که در معرض دید مهمانان باشد. این میز تنها یک شب در زندگی عروس و داماد چیده می شود. بنابراین باید تمام تلاش خود را برای زیبایی آن به کار بست. از جمله روش های زیر می تواند در این زمینه به طراحی یک میز شام زیبا به شما کمک کند:

1- استفاده از رومیزی زیبا

2- گل آرایی

3- استفاده از شمع بر روی میز

4- لیوان های شیک و مجلسی

5- دستمال سفره زیبا

6- نحوه قرار گرفتن قاشق، چنگال و بشقاب

7- استفاده از تکنیک های سفره آرایی

 

پذیرایی خوب در زمان کم و با تعداد زیاد میهمان ها، آن هم در مهم ترین پارت پذیرایی مراسم عروسی، فقط کار با تجربه هاست. فارغ از تنوع شام مراسم عروسی، نوع طراحی و چیدمان المانهای میز شام از جمله میز سرویس، محل قرار گرفتن پیش غذاها و سالاد ها، نوشیدنی، دسر و غذای اصلی از مهمترین عواملی است که می تواند تاثیر به سزایی در کیفیت پذیرایی شام عروسی داشته باشد. ترتیب قرار گرفتن غذاهای اصلی و نوع تکرار آنها نیز می تواند در کیفیت پذیرایی موثر باشد. تشریفات برگزاری مراسم عروسی و خدمات مجالس مهرویاد با تجربه جندین ساله در پذیرایی شام به صورت سلف سرویس همچنین پذیرایی نشسته برای مراسم های رسمی و تشریفاتی، با استفاده از کادر مجرب و آموزش دیده آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

ماشین عروس برای برگزاری مراسم عروسی

ماشین-عروس

شما در خدمات مجالس مهرویاد قادر خواهید بود با انتخاب طرح های پیشنهادی ما و یا طرح انتخابی خودتان زیباترین گل آرایی ها را بر روی ماشین عروس خود داشته باشید. خدمات مجالس مهرویاد در کنار معرفی و عقد قرارداد همکاری با بهترين گل فروشی های تهران ، اين امکان را دارد تا در روز برگزاری مراسم عروسی ، تزئين ماشين عروس را توسط طراحان گل آرايی ، درب منزلتان اجرا و تحويل شما دهد تا با کمترين وقت و دلهره روز مراسم عروسی خود را شروع نماييد .

برای تزئین یک ماشین عروس زیبا پس ازانتخاب ماشین مورد نظر باید با توجه رنگ ماشین رنگ گل را انتخاب کنید که معمولا برای ماشین های رنگ روشن گلهای رنگی و برای ماشین های تیره رنگ گلهای سفید در نظرگرفته میشود . البته مواردی مثل : رنگ لباس رنگ دیزاین مراسم رنگ و… میتواند در انتخاب رنگ گل تاثیرگذار باشد. لازم به ذکر است انتخاب نوع گل مهمترین بخش تزئین ماشین عروس میباشد زیرا اولا قیمت گل آرایی را مشخص میکند ثانیا گلی که انتخاب می شود هرچه ماندگاری بیشتر داشته باشد برای فیلم برداری مناسب تر و تا آخرین لحظه مراسم کیفت خود را حفظ میکند. خدمات مجالس مهرویاد با همکاری بهترین سوپر گل های پایتخت قادر به ارائه سرویس در محل مورد نظرو همچنین تزئین ماشین عروس در منزل میباشد که میتواند در روز مراسم کمکی برای شما زوج های گرامی باشد.

گل آرایی در برگزاری مراسم عروسی

گل آرایی مراسم و محل برگزاری مراسم عروسی یکی از جذاب ترین بخش ها می باشد. وقتی تزئینات مراسم عروسی و نامزدی و جشن تولد با یک گل آرایی شکیل و زیبا همراه باشد اولین عنصر تاثیرگذار بر زیبای مراسم عروسی و نامزدی و جشن تولد شما خواهد بود. گل آرایی خدمات مجالس مهرویاد در برگزاری مراسم عروسی و نامزدی و جشن تولد در بخش های مختلف انجام می گیرد.

1- گل آرایی مسیر ورود عروس و داماد و میهمانان
حرفه ای بودن این قسمت باعث جلب توجه اولیه می شود که این خود دیدگاه مثبت نسبت به دیزاین مراسم ایجاد میکند.
2- گل آرایی میزهای میهمانان
همواره گل آرايي بايد با یک سلیقه جدید وست روبرو شوند تا تزیینات ونوع چیدمان گل وشمعدان بطوربرجسته درذهن مهمانان بماند.
3- گل آرایی جایگاه عروس داماد
طبیعیست که همه ی عکس ها و فیلم های به یادماندنی با میهمانان و دوستان نزدیک پیش زمینه اش جایگاه است پس تشريفات بايد با كمك و اعمال سليقه شما شيك ترين كار را ارائه نمايد
4- میزهای تزیینی ویادبود
که در اصل نمونه و نماد هر تشریفات میتواند باشد پس هرچه زیباتربودن آن احساس خوب ومثبت را نسبت به تشریفات ایجاد خواهد کرد.
5- میزشام
تزیینات و چیدمان درست میزشام احترام به میهمانان عزیز میباشد تشریفات ميبايست همواره به مرتب و تمیز بودن محل شام اهمیت فوق العاده ای دهد.
گل آرایی درعروسی به چندمور دبستگی دارد. .که شامل فصل برگزاری مراسم,سلیقه عروس داماد ومواردی که برای گل آرایی درنظرداریم ودرنهایت میزان هزینه وبودجه ای که برای گل آرایی مراسم خود درنظرگرفته اید.ميزبان بايد ضمن درخواست آرشيوي از نمونه گل آرايي مراسم و با توجه به بودجه در نظر گرفته شده درخواست گل آرايي خود را نمايد

گل آرایی عروسی

 

باغ تالار تاجتشریفات مجالس

پربازدیدترین مطالب